O Rajdzie Aktualności Organizatorzy Trasy Regulamin Zapisy Consilium Historia Forum
O rajdach Collegium Physicum UJ

Rajd Collegium Physicum UJ to turystyczno-krajoznawcza inicjatywa studencka. Od 2006 roku służy integracji społeczeństwa akademickiego, zwróceniu uwagi na piękno naszej polskiej przyrody, nauce kultury chodzenia po górach oraz promowaniu aktywnej turystyki i sportu.

Obecny Rajd będzie XIV edycją tego wydarzenia. Co roku bierze w nim udział nawet 250 uczestników, m.in. z wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej; Matematyki i Informatyki; Chemii; Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Do udziału w Rajdzie zaproszeni są nie tylko studenci, ale także pracownicy naukowi i wszystkie osoby związane z Collegium Physicum.

W ramach Rajdu zorganizowanych jest kilka/kilkanaście tras pieszych o różnym poziomie trudności, przy czym zapewniany jest dojazd do początków tras. Wszystkie z nich kończą się w tym samym miejscu - na mecie rajdu. Najkrótsze trasy to kilkugodzinne podejście pod schronisko, przejście najdłuższych zajmuje dwa dni i wiąże się z noclegiem w górach. Każdy wybiera trasę według własnego uznania.

Metą jest duże schronisko górskie, gdzie wszyscy mają zapewniony nocleg. Po spotkaniu wszystkich grup na mecie uczestnicy biorą udział w zorganizowanych atrakcjach, zwykle do późnej nocy. Następnego dnia rano wspólnie wracamy do Krakowa.

Tegoroczny Rajd odbędzie się w dniach 10-12 maja w Karkonoszach. Jego Meta będzię się znajdować w Schronisku PTTK na Hali Szrenickiej.